Spotkania na Starym Trakcie 2023

przez | 06/29/2023
24 czerwca odbyła się impreza pt. „Spotkania na Starym Trakcie”.  Przybyłych gości przywitali Burmistrz Miasta i Gminy Witnica, p. Dariusz Jaworski, Zastępca Dyrektora Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Gorzowie Wlkp. p. Tomasz Rafalski oraz Dyrektor MDK Witnica p. Tomasz Wysoczański.
Pierwszym punktem imprezy był „Piknik z produktem polskim” oraz #BitwaRegionów, czyli konkurs kulinarny, w którym udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich. Po burzliwych naradach jury zwyciężyły zespoły z Buszowa, Bolemina oraz Santocka. Przepysznych potraw można było również spróbować przy stoiskach gastronomiczno- handlowych.
Po rozdaniu nagród Kołom Gospodyń Wiejskich odbył się Koncert Młodych Talentów, czyli występy wokalne dzieci i młodzieży, biorących udział w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych z gminy Witnica oraz Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie. Wyszło wspaniale!
O godz. 17:00 na głównej scenie odbył się finał międzyszkolnego konkursu „odZYSKaj wykorzystaj”, który odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Witnica, p. Dariusza Jaworskiego. Zwycięska klasa 2a ze Szkoła Podstawowa nr 1 im. Ludzi Pojednania w Witnicy otrzymała interaktywne nagrody, a dzięki grupie sireco wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział w warsztatach ekologicznych.
Następnie przedstawiciele grupy sireco zaprosili wszystkich na spektakl rodzinny pt. „Ekoplemię” w wykonaniu Teatr Fuzja. Przebrania aktorów i ich rekwizyty zrobiły prawdziwą furorę!
W wydarzeniu wzięła udział również SOWA Witnica która zorganizowała majsternię pod chmurką- przy jej stoiskach można było rozwiązywać zadania logiczne i konstruktorskie.
Sekcja plastyczna „Paleta”, prowadzona w ramach UTW Witnica przygotowała na ten dzień przepiękną wystawę pt. „Witnica i okolice”.
O godz. 18:00 odbył się koncert zespołu Oldschool Band, który wykonał utwory własne oraz covery i przyciągnął tym samym wielu miłośników klasycznych, znanych przebojów.
Na najmłodszych uczestników imprezy czekały zamki od P&J Zamki Dmuchane, warsztaty ekologiczne od sireco oraz stoiska ze słodkościami, m.in. od Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych Witnickie Promyczki.
Wieczorem rozpoczęły się koncerty muzyki rozrywkowej. Zespoły Piękni i Młodzi Dawid Narożny oraz Zespół Mejk przyciągnęły miłośników muzyki tanecznej i porwały uczestników imprezy do wspólnej, świetnej zabawy.
Bardzo dziękujemy m.in. Karczmie Piwosz, Browar Witnica S.A., zespołowi zabezpieczenia medycznego od Rafał Gajda, Policji Witnica, OSP Witnica, pracownikom Cis Witnica, pracownikom ekipy interwencyjnej, Efekt Witnica, Mzk Witnica, pracownikom ochrony i wszystkim pozostałym, dzięki którym odbyła się impreza
Do zobaczenia za rok!