Otwarcie „SOWY” w Witnicy

przez | 09/29/2022

🦉Najbardziej wysunięta na zachód „SOWA” została uroczyście otwarta… w Witnicy!
❓Czym jest „SOWA”?
To Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności- jej mottem przewodnim są słowa: „Myślisz lepiej, niż myślisz!”. 🤔
🧠 „SOWA” jest przestrzenią, w której znajdują się interaktywne eksponaty związane z różnymi dziedzinami nauki oraz Majsternia, gdzie można będzie podejmować logiczne i konstrukcyjne wyzwania
🔬 Misją „SOWY” jest zachęcenie do doświadczania, obserwacji, samodzielnego eksperymentowania, rozbudzenie ciekawości i chęci zdobywania wiedzy.
🎊Na oficjalnym otwarciu „SOWY” pojawili się uczniowie, a także Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa, dyrektor Centrum Nauki Kopernik w Warszawie Robert Firmhofer oraz dyrektorzy okolicznycznych szkół. Gości przywitali Burmistrz Miasta i Gminy Witnica p. Dariusz Jaworski oraz Dyrektor Miejskiego Domu Kultury p. Tomasz Wysoczański.
🏣 „SOWA” mieścić się będzie w budynku Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy. Prowadzona będzie przez Miejski Dom Kultury.
Serdeczne podziękowania dla
@Fundacja Rozwoju Efektywnej Edukacji – Free 💚
@Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim 💚
za wsparcie- również dzięki Wam Witnica wzięła udział w projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki- i tym samym znalazła się wśród 32 lokalizacji SOWY w naszym kraju! 💪
Otwarcie dla zwiedzających już niebawem- trwają ostatnie przygotowania!🧑‍🔧
O szczegółach będziemy informować na bieżąco!
———-
Inicjatywa „SOWA – Strefa Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności” finansowana jest w ramach dotacji Ministra Edukacji i Nauki, na podstawie umowy Nr 1/CNK-SOWA/2021 z dnia 2 marca 2021 r. w sprawie uruchomienia przez Centrum Nauki Kopernik 32 lokalnych Stref Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności (SOWA) w latach 2021–2025.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *