Akademia Dźwięku

„Akademia Dźwięku” jest muzyczną sekcją Miejskiego Domu Kultury w Witnicy.

Uczestnicy „Akademii” rozwijają swoje muzyczne pasje ćwicząc grę na instrumentach, czytanie nut oraz poszerzając swoją wiedzę z zakresu muzyki. Młodzi muzycy biorą również udział w konkursach, takich jak Lubuskie Konfrontacje Artystyczne, oraz w licznych imprezach kulturalno- rozrywkowych.

Zajęcia prowadzone są przez niezwykle charyzmatycznego, utalentowanego Marka Zalewskiego – członka zespołu C’est la Vie, który swoimi występami uświetnia wiele imprez kulturalnych organizowanych przez Miasto i Gminę Witnica.


Aktualności

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne 2023

7 marca w SOWA Witnica odbył się koncert muzyczny instrumentalistów oraz wokalistów. Podczas niego wręczone zostały nominacje do uczestnictwa w powiatowym etapie konkursu dla instrumentalistów, organizowanego w ramach Lubuskich Konfrontacji Artystycznych. Uczestnicy Akademii Dźwięku nie tylko wzięli udział w konkursie, ale zdobyli też nominacje!

Wigilijne spotkanie Akademii Dźwięku

Akademia Dźwięku uczciła zakończenie pierwszego semestru przepięknym koncertem w świątecznym klimacie.

Najpierw dzieci zaprezentowały umiejętności przed swoimi rodzinami, potem było wspólne kolędowanie.

Występ uczestników „Akademii Dźwięku” podczas uroczystości „Złote Gody”

W niedzielę, 29 października odbyła się uroczystość z okazji „Złotych Godów”- 18 par z terenu Miasta i Gminy Witnica otrzymało Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Młodzi muzycy z „Akademii Dźwięku”, przygotowani przez Marka Zalewskiego, uświetnili uroczystość swoim pięknym występem artystycznym.

Rok szkolny 2022/23 – ruszyły zapisy!

Po wakacyjnej przerwie, od października ruszają zajęcia w sekcji muzycznej MDK „Akademia Dźwięku”.

Zapisy u p. Marka Zalewskiego- tel. 605 441 578

Serdecznie zapraszamy!

Zakończenie roku szkolnego w Akademii Dźwięku

W czerwcu uroczyście zakończony został rok szkolny 2021/22 w Akademii Dźwięku. Uczestnicy otrzymali dyplomy i pożegnali na jakiś czas z zajęciami, nutami i swoim ulubionym p. Markiem. Do zobaczenia po wakacjach!

Lubuskie Konfrontacje Artystyczne 2022

Uczestnicy „Akademii Dźwięku” wzięli udział w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych w kategorii „Instrumentaliści”.

Życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!

Koncert z okazji Dnia Kobiet

Uczestnicy Akademii Dźwięku uczcili Dzień Kobiet przepięknym koncertem muzycznym, który odbył się w willi „Żółty Pałacyk”.

Widownię rozpierała duma podczas słuchania naszych utalentowanych uczestników, a my już nie możemy się doczekać następnych, podobnych wydarzeń!